Home
Kur`ani Fisnik
Emrat e Allahut
Profetet
Hadithe
Abdesti
Namazi
Islami
Temat
Haxhi
Zekati
Pendohu
Ilahi mp3
TAKVIMI 2012
Muaji i Ramazanit
Festa e Bajramit
Download Kur`an
Ndegjo Kur'an
1 Video Kur'an
2 Video Kur`an
Ligjerata mp3
Foto Islame
Rinia Islame
Prayer English
Forum Islamik
Keta i do Allahu xh.sh
Per Motrat Muslimane
Emra Musliman
Emra Musliman 2
Letra e Nenes
Poezi Islame
8 Marsi, Festa
Stop Vitin e Ri
A Ndalohet Duhani
Lexoni 100 Kshillat
<< Kijameti>>
<< Vdekja >>
<< Lexo >>
<< Lexo 2 >>
<< Stafi >>
<< Sporti >>

2222.jpg

riniaislame0111.jpg

Allahu i ka urdhėruar tė gjithė besimtarėt tė bėjnė teu­be (pendim) kur tha: “Pendohuni tė gjithė tek Allahu, o besimtarė, nė mėnyrė qė tė gjeni shpėtim.” (Nur: 31) Allahu, ro­bėrit i ndau nė tė penduar dhe mizorė, duke mos lėnė vend pėr tė tretin, andaj edhe tha: “E ata qė nuk pendohen janė mizorė.” (Huxhurat: 11)

ggtt.jpg

riniaislame01a.jpg

emisioni1.jpg

qsi-ks.jpg

radioislame.gif

01324255.jpg

coollogo_com_3761565.gif

Rinia Islame
email:

bismila.gif

                                                                      www.RiniaIslame.tk                          
“E kush ėshtė nė rrugė mė tė mirė se sa ai qė thėrret nė rrugėn e Allahut, qė bėn vepra tė mira dhe qė thotė: Unė jam prej muslimanėve.” (Fussilet, 33).
Lus Allahun qė me kėto porosi tė kem dobi unė dhe vėllezėrit e mi muslimanė. Nga ata do tė mė mjaf­ton­te njė dua e pėrzemėrt ose njė kėshillė e sinqertė. Allahu na i faltė gabimet tė gjithėve!
 

Copyright ©2006Design text by Sadat Dosti ,  Bakosoft

Vllezėr dhe Motra tė nderuar-a,kėrkojm falje pėr shfaqjen e reklamave nė web faqe tonė.In-shallah hasim nė mirėkuptimin tuaj, Allahu ju shpėrbleftė